
Посвідка на тимчасове проживання проживання є тим документом, який надає право вільно та без будь-яких часових обмежень перебувати на території України, зокрема у місті Львові. Все частіше, значною популярністю користується саме тимчасова посвідка. Процедура її отримання значно простіша та швидша від процедури оформлення посвідки на постійне проживання. Яким чином найкраще оформити посвідку на тимчасове проживання?
Як отримати тимчасову посвідку в Україні?
Відзначимо базовий перелік умов для оформлення посвідки на тимчасове проживання:
- наявність підстави що надає право оформити посвідку на проживання;
- необхідність законного перебування на території України ( наявність візи- для держав з візовим режимом з Україною, не перевищення дозволеного 90 денного строку – для безвізових держав) ;
- особиста присутність іноземця при подачі з оригіналами відповідних документів.
- Звернення за 15 робочих днів до закінчення законного строку перебування.
Для оформлення посвідки на тимчасове проживання, потрібно обов’язково звернутися до територіального органу Державної міграційної служби у м. Львові. В цьому випадку важливо подати певний пакет документів, а також зачекати п’ятнадцятиденний термін, поки буде оброблятися заявка на отримання біометричної посвідки.
Особливості оформлення тимчасової посвідки на проживання
Варто згадати, що з 1 червня 2018 року змінився порядок оформлення посвідок на тимчасове проживання. Відтепер посвідка видається у формі пластикової ID картки з безконтактним електронним носієм, а не у вигляді книжечки, як це було до нововведень. Ці законодавчі зміни спричинили зміни і в порядку оформлення таких посвідок, а саме:
- Якщо подаються документи для отримання тимчасової посвідки вперше, потрібно звернутися в ДМС не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення строку перебування в Україні, а для продовження дії посвідки – не пізніше такого же строку до моменту закінчення дії попередньої посвідки.
- В момент подачі документів працівником ДМС відбувається фотографування іноземця, відбір відцифрованого підпису та відбитків пальців.
- Термін виготовлення такого документа – 15 робочих днів.
Посвідка на тимчасове проживання через дозвіл на роботу
Одним із найпростіших способів отримання посвідки на тимчасове проживання – це офіційне працевлаштування на території України. Однак саме по собі укладення трудового контракту не надає автоматично посвідки, роботодавцю потрібно пройти ряд процедур що передують оформленню посвідки на тимчасове проживання.
Що для цього потрібно?
- Перша за все, роботодавцю потрібно оформити дозвіл на роботу в Центрі зайнятості. Даний документ моє право отримати лише роботодавець. Якщо дозвіл на роботу отримується за підставою заснування юридичної особи, то уповноваженою особою для отримання дозволу – є директор такої юридичної особи.
- Наступним що потрібно зробити, це відкрити візу типу «Д» в посольстві України закордоном (дане положення не стосується іноземців які є громадянами держав що перебувають з Україною в безвізовому режимі).
- Оформлення посвідки на тимчасове проживання.
Як зазначалось раніше, простота легалізації за даною підставою полягає в тому, що це підстава яку можна набути самостійно та в короткі строки. Однак, в процесі оформлення є дуже багато нюансів про які варто знати. Звернувшись до наших юристів, ви отримаєте комплексну юридичну допомогу від
Документи для отримання посвідки на тимчасове проживання у Львові
- Заява-анкета встановленого зразка від іноземця або особи без громадянства на оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні (заповнюється працівником міграційної служби в момент подачі документів).
- Клопотання приймаючої сторони про оформлення посвідчення про тимчасове перебування в Україні.
- Паспорт іноземця або документ, який посвідчує особу без громадянства, з візою типу “Д”.
- Нотаріально завірений переклад українською мовою паспорта.
- Дійсний поліс медичної страховки.
- Ідентифікаційний код (якщо є) – копія, завірена підписом власника.
- Квитанція про сплату послуг ДМС.
- Квитанція про сплату держмита.
- Документ, що є підставою перебування в Україні і оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Послуги нашої компанії включають:
- надання консультацій з питань отримання тимчасової посвідки на проживання;
- формування необхідного пакету документів;
- подання заяви та необхідних документів;
- отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні.
Після отримання посвідки на тимчасове проживання іноземець повинен зареєструвати своє місце проживання. Вартість отримання посвідки на тимчасове проживання визначається в кожному конкретному випадку. Юрист з міграційних питань нашої компанії допоможе вам вирішити будь-яке ваше міграційне питання.