
Щоб іноземець зміг використовувати свої документи не тільки на території України, а й в інших країнах, вони повинні бути діючими по юридичним нормам. Для цього використовується процедура легалізації. Це процес перевірки, перекладу і нотаріального завірення документів у Львові.
У чому характерні особливості проведення легалізації документів?
Можливо, всі іноземці, які змінювали країну для життя, чули про такий термін, як апостиль. Він є штампом, що виставляється певним міністерством і підтверджує справжність документа. Консульська легалізація відрізняється від апостиля наступними особливостями:
- складніша процедура;
- може складатися з деякої кількості етапів;
- засвідчується в різних інстанціях.
Важливо враховувати, що необхідно пройти кілька етапів, перш ніж документи будуть легалізовані. Засвідчення може відбуватися в міністерстві юстиції або закордонних справ України.
Також може знадобитися переклад та нотаріальне завірення кожного документа. У деяких ситуації документи потрібно додатково завіряти в консульстві певної країни, якщо того вимагає законодавство цієї держави.
Навіщо потрібно легалізувати документи іноземця?
Консульська легалізація спрямована на те, щоб будь-який документ, який застосовуватиметься за кордон, має бути дійсним в обох країнах. Перш ніж переїжджати в іншу державу необхідно заздалегідь визначити, чи потрібна для в’їзду легалізація документів чи звичайне проставлення апостиля.
Ця процедура потрібна виключно для тих країн, які не підписали Гаазьку конвенцію, що скасовує обов’язкове підтвердження справжність документів через легалізацію. На даний момент ця конвенція була підписана понад вісімдесятьма країнами, серед яких є Україна, деякі держави СНД а також усі держави Європейського союзу. Однак не усі держави приєдналися до даної конвенції що скасовує консульську легалізацію, такими країнами є:
- Канада;
- Китай (окрім Гонконгу та Макао);
- Індія;
- Єгипет;
- Ліван;
- Лівія;
- Сирія;
- Йорданія;
- Катар;
- ОАЕ;
- Саудівська Аравія.
Це далеко не повний перелік всіх країн, тому потрібно заздалегідь уточнювати це питання. Дія Гаазької конвенції відноситься до певних видів документів:
- судові рішення;
- довіреності;
- адміністративні та нотаріальні акти;
- різні довідки та свідоцтва.
В Україні правомочними надавати послуги з легалізації чи апостилювання є Міністерство освіти і науки, МЗС та Міністерство юстиції України. Строк розгляду звернень осіб для проставлення апостиля на офіційних документах – 2 дні.
При легалізації документів не можна обійтися без консультації юристів від нашої компанії у Львові. Тільки в такому випадку процедура пройде швидко і без проблем.