Україна, як робоча площадка, привертає все більшу кількість іноземців з усього світу. Їм подобається значна кількість місць роботи, висока оплата праці для робочої сили, а також безліч можливостей для реалізації свого потенціалу та кар’єрного росту. Але, щоб отримати офіційне працевлаштування, необхідно оформити собі дозвіл на роботу.
Які документи потрібні для оформлення дозволу на працевлаштування?
- Правильно заповнена заява.
- Одна кольорова фотографія 3х4.
- Проект контракту з іноземцем що підписаний роботодавцем.
- Копія нотаріально завіреного перекладу паспорта іноземця.
- Інші документи залежно від категорій іноземців та для підстав отримання дозволу.
Дозвіл видається протягом 7 робочих днів від дати подачі документації. А для продовження такого дозволу строк розгляду складає – 3 робочих дні. Якщо особа має намір продовжити строк дії дозволу то варто звернутися до центру зайнятості не пізніше ніж за двадцять днів до закінчення його дії.
Варто враховувати, що якщо людина працює у Львові без відповідних документів, то в кращому випадку її чекає штраф. У гіршому варіанті буде винесено рішення: примусова депортація з цієї держави з подальшою забороною на відвідування України на доволі тривалий строк.
Умови для отримання дозволу на працевлаштування іноземцями
Найголовнішим плюсом, яким володіє дозвіл на роботу, є те, що на підставі нього можна оформити посвідку на тимчасове проживання. Крім цього, за допомогою даного документа можна легально працювати в Україні. Для того щоб оформити дозвіл на роботу у Львові необхідно наперед прописати у проекті трудового контракту з іноземцем заробітню плату, мінімальна сума якої не може бути нижчим ніж 10 мінімальних заробітніх плат (у 2017 році це – 32 000 грн.), а стосовно деяких категорій працівників у сфері освіти – 5 мінімальних зарплат.
Винятками є певні категорії іноземців, на яких не поширюється вимоги стосовно розміру зарплати. Такими особами є:
- Високооплачувані професіонали;
- Випускники університетів які входять до світового рейтингу топ 100;
- Працівники творчих професій;
- Засновники, учасники або бенефіціари юридичних осіб зареєстрованих в Україні;
- Працівники у сфері ІТ.
Особливості отримання дозволу на роботу у Львові
Оформленням дозволу на роботу повинна займатися компанія, що надає робоче місце. Після того, як документ був отриманий, один екземпляр дається робітникові, а другий роботодавцю. Також на сайті міграційної служби публікується рішення про надання нового статусу іноземцю, за допомогою якого можна перевірити справжність документа.
Після отримання дозволу на працевлаштування роботодавцю надається термін у дев’яносто днів для того, щоб укласти основний контракт з таким іноземним працівником. Після юридичного оформлення угоди варто, також, протягом десяти днів подати його засвідчену копію в центр зайнятості населення.
Під час оформлення дозволу на працевлаштування, можуть виникнути різні непередбачувані ситуації. Це означає, що і необхідні документи оформляються за різними нормами. Саме тому вкрай важливо в разі необхідності звертатися до юристів нашої компанії у Львові. Наші юристи професіонали своєї справи які обов’язково проконсультують з усіх питань і дадуть слушні рекомендації щодо прискорення процедури оформлення.